Turnaj

Hlavní turnaj - DOTA 2

Již tradičně proběhne hlavní turnaj ve hře DOTA 2 v Kapitánském režimu pětičlenných týmů. Do turnaje se může přihlásit až dvacet pětičlenných týmů.

Dle počtu týmů, které nastoupí do turnaje, budou týmy náhodným výběrem zařazeny do základních skupin. V každé skupině budou týmy hrát vzájemné zápasy systémem každý s každým.

Za každé vítězství, získají týmy jeden bod. Získané body budou určovat výsledné pořadí týmu v dané skupině. Po odehrání všech her v základní skupině bude u týmů se stejným ziskem bodů v jedné skupině odehrán rozhodující zápas. Tento zápas určí pouze výsledné pořadí týmů a nebude za něj udělen žádný bod.

Pokud nastane situace, kdy stejný bodový zisk bude mít více jak dva týmy, bude z těchto týmů sestavena podskupina, která rozhodne o umístění týmů v základní skupině.

Po dohrání základních skupin postoupí první dva týmy do druhého kola turnaje, které bude tvořit klasický postupový pavouk.

Za každý tým bude s adminem ve věcech turnaje jednat pouze kapitán a v jeho nepřítomnosti zástupce vybraný týmem. Tato pravidla turnaje umožňují registraci více jak pět hráčů v jednom týmu. V takovém případě musí kapitán týmu pořadateli předložit seznam hráčů, kteří se budou v rámci turnaje v jednotlivých zápasech střídat. V turnajových zápasech není dovolen přestup hráčů mezi jednotlivými týmy.

Délka jednoho zápasu není nijak časově omezena.Mezi jednotlivými zápasy má každý tým právo na desetiminutovou přestávku. Přestávku lze zkrátit pouze po dohodě kapitánů obou proti sobě nastupujících týmů. Kapitán týmu může požádat pořadatele o prodloužení přestávky mezi jednotlivými plánovanými zápasy. Nekompletnost týmu v čase zahájení zápasu není důvodem pro prodloužení přestávky a může vést ke kontumační porážce v daném zápase. V případě kontumační porážky má tým právo na dalších 30 minut přestávky před dalším zápasem.

Jednotlivé parametry turnaje jako jsou například počet vzájemných zápasů, nebo počet postupujících týmů do druhého kola může administrátor turnaje změnit před zahájením turnaje v závislosti na počtu nastupujících týmů.

Registrované týmy

  • ExEcutE.Esports